Актуальна тема

22 січня 1919 року збулась одвічна мрія Українців про возз'єднання українських земель в єдиній Соборній Україні відбувся Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.
        Рівно на рік раніше 22 січня 1918 було проголошено Першу Незалежність України.
        Століттями розірваний український народ визволився з неволі Наддніпрянська Україна вийшла з Російської Імперії, а Західна Україна з Австро-Угорської Імперії і возз'єднались Українці на своїй землі в єдиній Соборній Україні.


УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-21


     Українська революція 1917–1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення власної державної незалежності.

ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933

         Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів.
У четверту суботу листопада в Україні на підставі Указів Президента Л. Кучми № 1310/98 та Президента В. Ющенка № 431/2007 відзначається День пам’яті жертв Голодомору. Щороку Український інститут національної пам’яті пропонує спеціальну тему Дня для підкреслення певного аспекту трагедії Голодомору 1932–1933 рр.
Гасло цьогорічних пам'ятних заходів: "Голодомор - помста за свободу"

УКРАЇНСЬКА ПОВСТАНСЬКА АРМІЯ



   Цьогоріч виповнюється 75 років з часу створення Української повстанської армії, символічним днем заснування якої є 14 жовтня 1942 року. В лютому сотня УПА під командуванням 35-річного Григорія Перегіняка дала перший бій це була атака на нацистський гарнізон містечка Володимирець на Волині. Тож цими днями саме антинацистський фронт УПА у фокусі уваги Українського інституту національної пам’яті.

        http://www.memory.gov.ua/page/ukrainska-povstanska-armiya


Немає коментарів:

Дописати коментар